...

Hydroinfuzyjne nawilżanie Anti-Aging

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że woda zawarta w kosmetykach może wnikać w skórę i w ten sposób nawilżać ją i wygładzać zmarszczki. Nic bardziej błędnego! Woda nie tylko nie ma właściwości nawilżających, ale wręcz przeciwnie – działając na skórę przez dłuższy czas, niszczy barierę naskórkową, wysusza ją i odwadnia.
Dobrze znany przykład to fakt, że po kąpieli w wannie czy po pływaniu skóra staje się bardziej sucha, wiotka, jakby pomarszczona, nieelastyczna. To znak, że wbrew pozorom zabrakło w niej … wody!Sztuka odmładzania skóry to sztuka precyzyjnego dostarczenia wody do naskórka i jej skutecznego zatrzymania. Hydroinfuzyjne Nawilżanie Anti-Aging to zwiększenie nawilżenia skóry nawet o 100%!

SKĄD SIĘ BIERZE WODA W SKÓRZE?
Wodę pobieramy z otoczenia wyłącznie podczas jedzenia i picia. Zawartość wody w głębszych warstwach skóry wynosi ok. 50% i jest praktycznie stała. Czym bliżej powierzchni, tym bardziej jej poziom się obniża w wyniku naturalnego procesu odparowywania przez naskórek. W jego zewnętrznej warstwie poziom wody wynosi już tylko ok. 10-13%. Jeśli spada poniżej tej wartości, stan i wygląd skóry znacznie się pogarszają. Pojawiają się zmarszczki, suchość, wiotczenie i utrata ładnego kolorytu. Zwalnia metabolizm. Skóra się starzeje. Najnowsze badania mówią, że przyczynia się do tego w dużym stopniu niedobór witaminy D, bez której naskórek traci swoje właściwości bariery blokującej ucieczkę wody ze skóry oraz chroniącej ją przed agresją czynników środowiska zewnętrznego.
JAK WODA DOSTAJE SIĘ DO NASKÓRKA?
Naturalnym źródłem wody w naskórku nie jest pobieranie jej z zewnątrz, np. z kosmetyku. Jest to absolutnie niemożliwe! Naskórek „wyciąga” wodę z głębszych, doskonale nawodnionych warstw skóry.

DLACZEGO ZATRZYMANIE WODY W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE SKÓRY MA ZNACZENIE ANTI-AGING?
Tylko wtedy mogą skutecznie działać składniki przeciwstarzeniowe, np. stymulujące syntezę kolagenu i elastyny. Zapewnia to skórzejędrność i sprężystość. Jest to szczególnie ważne dla cery 40+.

H₂O INFUSION – JAK SKUTECZNIE ZŁAPAĆ I PRZYTRZYMAĆ CZĄSTECZKI WODY W NASKÓRKU?
W serii H₂O INFUSION marka YONELLE zastosowała niezwykle sprawny, innowacyjny mechanizm ZASADZKI NA WODĘ, który pozwala zatrzymać ją w skórze jak w pułapce bez wyjścia. Tworzy ją 6 różnych form kwasu hialuronowego i 11 składników biologicznie czynnych. Podczas każdego aplikowania kosmetyku BILIONY NANODYSKÓW™, rewolucyjnych nośników mniejszych niż przestrzenie międzykomórkowe, wprowadzają aż do 14. warstwy naskórka składniki aktywne, które w normalnych warunkach nie mogą wniknąć w skórę. Chwytają one cząsteczki wody na dużej głębokości i przytrzymują w naskórku.

H₂O INFUSION – JAK SKOMPENSOWAĆ DEFICYT WITAMINY D W SKÓRZE?
Z wiekiem zdolność syntezowania witaminy D w skórze drastycznie maleje. Dodatkowo stosowanie filtrów anty-UV może zmniejszać jej produkcję nawet o 95%! Wykorzystanie w kosmetykach H₂O INFUSION zamiennika witaminy D naśladującego jej działanie, nagrodzonego złotym medalem na targach in-cosmetics Asia, umożliwia skórze wytwarzanie skutecznej bariery, zapewniając prawidłowy przebieg procesów regeneracji i naprawy tkanek. Nawilżenie może wzrastać nawet dwukrotnie i długo się utrzymywać!

H2O INFUSION – BŁYSKAWICZNE ODMŁODZENIE WYGLĄDU SKÓRY• Ponadprzeciętne zwiększenie nawilżenia – nawet o 100%
• Wyraźna redukcja zmarszczek
• Zachwycająca gładkość i świeżość skóry
• Efekt push-up